Wino wytrawne – podarunek z klasą

Szukając odpowiedniego prezentu na prezent na oficjalną uroczystość, czy firmowe przyjęcie, taki, który byłby odpowiedni dla szefa, czy kolegów z firmy, wiele decyduje się na zakup wina. Tutaj także ważne, by było ono odpowiednio dobrane. Nie podarujemy szefowi zwykłego szampana, czy różowego wina o niesamowitym smaku i oryginalnym wyglądzie, ale bardziej pasującego na nieoficjalne, towarzyskie wyjścia.

Dlatego lepiej poradzić się eksperta w sklepie z winami i tam wybrać najlepszy trunek. Dla szefa najodpowiedniejsze może okazać się wino wytrawne. O tym, czy wino jest wytrawne, słodki, czy półsłodkie decyduje ilość cukru resztkowego – jest to cukier osadowy, zostający po zakończeniu procesu fermentacji.

Jednak w zależności od regionu, z którego pochodzi wino, różni się stopniem wytrawności, nawet jeśli ma podobną zawartość cukru. Nie czujemy tutaj słodkiej nuty, czy delikatnego, aromatycznego smaku, najczęściej jest mocne i kwaskowate. Wybiera je około 15 procent konsumentów, ma więc w sobie dużo oryginalności, preferowane jest także zwykle przez osoby po 35 roku życia, dlatego wiek szefa ma także niebagatelne znaczenie.

Stereotypowo wina słodkie są przeznaczone dla laików, a wytrawne dla koneserów, warto więc także zrobić rekonesans, czy szef ma jakąkolwiek wiedzę na temat wina i czy lubi bardziej wyrafinowane trunki. Wybierając odpowiedni rocznik, czy szczep również poprawimy nasz wizerunek i przy okazji prezentu może zwiększyć nasze notowania w korporacji.