Wino prosto z Argentyny

Wycieczki do różnych krajów to okazja do poznania lokalnych kultur i ogólnokrajowych tradycji. Z tego powodu każda podróż może być pasjonująca, o ile pozwolimy sobie na chwilę przyjemności. Co warto poznać podczas podróży?

Atrakcje turystyczne, zabytki czy słynne dzieła sztuki to nie jedyne punkty w planach typowego podróżnika. W wielu wypadkach kluczowa bywa lokalna kuchnia, a także regionalne napoje i alkohole. Jadąc do Ameryki Południowej nie sposób o tym zapomnieć. Każdego dnia będziemy mieli bowiem okazję spróbować nowego przysmaku czy napić się wyjątkowego wina. Czym charakteryzują się wina pochodzące z Argentyny?

Tutejsze winnice prowadzone są przed doświadczone osoby, które niejednokrotnie przekazują swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie. To właśnie ta tradycja pozwala na otrzymanie niepowtarzalnego smaku regionalnych win. Wina argentyńskie stanowią światową czołówkę pod kątem jakości i z tego powodu warto ich spróbować. W jaki sposób wina z tego kraju wyróżniają się na tle pozostałych produktów?

Wystarczy wspomnieć o tutejszych szczepach win, a mianowicie o malbec i torrontes. O sukcesie w prowadzeniu winnic w Argentynie decyduje przede wszystkim odpowiedni klimat, a zwłaszcza ciepły wiatr. To dzięki niemu winnice skutecznie są chronione przed chorobami. Taka pogoda pozwala na optymalny wzrost winorośli, a także wpływa na dojrzałość poszczególnych owoców. Kolejnym niezmiernie istotnym krokiem w produkcji win jest ich odpowiednie przechowywanie. W tym przypadku kluczowe jest właściwe przygotowanie piwnicy.