Wino na święta Bożego Narodzenia

http://alechoinki.pl

Boże Narodzenie to uroczystość niezwykła, gdzie rodzinna atmosfera zwykle przeplata się z przeżyciami religijnymi i oczywiście z prezentami. Jest to doskonały dzień, by powiedzieć naszym bliskim, jak wiele dla nas znaczą, ale też świetna okazja, by obdarować podarunkiem przyjaciół, czy współpracowników i tym samym przekazać im, jak dużo dla nas znaczą. Dlatego coraz częściej proponuje się, by w prezencie Bożonarodzeniowym, jako drobny podarunek ofiarować butelkę dobrego wina. Okazuje się, że butelka wina, jako prezent świąteczny, na przykład w firmie, może wpłynąć bardzo pozytywnie na relacje biznesowe, a także na całość wizerunku firmy. Można pokusić się o zmianę etykiety i wklejenie na butelkę logo firmy, dzięki temu, oprócz miłego gestu, zapewnimy placówce również doskonałą reklamę.

Istnieje kilka podstawowych rad, których powinniśmy przestrzegać kupując wino, jako prezent gwiazdkowy. Przede wszystkim musi być to trunek dość wysokiej jakości, zapomnijmy więc o najprostszych rozwiązaniach i pierwszych lepszych butelkach z dyskontu – tutaj z pewnością doceniona będzie nasza pomysłowość i inwencja. Ważny jest także smak. Wiadomo, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, a gdy czujemy wyrazisty bukiet już po otwarciu butelki mamy jak najlepsze skojarzenia i z alkoholem, z osobą, od której taką butelkę dostaliśmy. Dodatkowo liczy się wygląd – zarówno butelki, jak i etykiety.

www.warsawstartupgame.pl

Najczęściej polecane gatunki na Święta to wina francuskie, hiszpańskie i włoskie, najczęściej preferowane są wina czerwone, ale wielbiciele białych trunków też znajdą coś dla siebie.