Wino: idealne na romantyczną kolację

Od lat wino jest trunkiem numer jeden podczas romantycznych kolacji. Obrazek pary siedzącej przy stoliku na którym stoi butelka wytrawnego wina łatwo zaobserwować zarówno we filmach, jak i prawdziwym życiu. Skąd wziął się taki stereotypowy scenariusz randki? Zdecydowanie nie jest to przypadek.

Jednym z ważniejszych powodów są właściwości smakowe i zapachowe wina. Owocowy trunek ładnie pachnie i przyjemnie się go spożywa. Pod tym względem przewyższa inne popularne alkohole, takie jak browar czy wódka.

Wyobrażasz sobie spożywanie tej ostatniej podczas romantycznego wieczoru z nowopoznaną osobą? Właściwości smakowo-zapachowe to jednak nie wszystko. Równie istotne jest działanie szlachetnego trunku. Wino znakomicie relaksuje.

Już kieliszek napoju może wyraźnie zredukować napięcie, które towarzyszy spotkaniu w cztery oczy z nową osobą, a po dwóch kieliszkach utrzymanie konwersacji staje się znacznie łatwiejsze. Ponadto wino sprzyja dobremu samopoczuciu. Dobrze wpływa na ukrwienie mózgu i wprawia umysł w stan euforii.

Dzięki temu nawet nudne spotkanie może stać się przyjemne, a nieciekawe tematy szalenie interesujące. Oczywiście nie można zapomnieć również o tym, że wino jest afrodyzjakiem, a wiec może łatwo sprawić, że atmosfera stanie się bardziej gorąca. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla par, które spędziły już ze sobą trochę czasu, jak i dla osób, które dopiero się poznają i chcą przełamać nieśmiałość.

Jednak również pod tym względem warto pamiętać o umiarze w piciu wina. Zbyt duża ilość może doprowadzić do bólu głowy i gorszego samopoczucia.