WeltWeintFestival

Austriackie festiwale to nie lada gratka dla wszystkich smakoszy, miłośników wykwintnych potraw oraz trunków, a także dobrej muzyki oraz teatru. Austriacy nie od dziś są znani z tego, że wprost uwielbiają oddawać się przyjemnościom oraz ich celebracji, stąd też tutejsze festiwale potrafią trwać nawet po kilka tygodni.

Dobrej zabawy nigdy nie jest im za wiele. Jedną z ciekawszych, a także znanych w szerokich kręgach, imprez austriackich jest odbywający się od 2007 roku Światowy Festiwal Wina, czyli mówiąc językiem Austriaków – WeltWeintFestival.

Wydarzenie odbywa się co roku w niezwykle eleganckim i ekskluzywnym lokalu, a dokładnie w Palais Coburg. Wśród uczestników tej imprezy można spotkać największe osobistości, które cenią sobie dobrej jakości wino.

Nic dziwnego, że jeszcze na długo przed rozpoczęciem wydarzenia, trwa prawdziwa walka o bilety gwarantujące wstęp na tę atrakcyjną imprezę. Trzeba przyznać, że gdzie jak gdzie, ale w winnej piwniczce Palais Coburg znajdują się w tym czasie najbardziej zacne i jakościowe wina ze wszystkich istniejących trunków tego rodzaju.

Dodatkową atrakcją, która z roku na rok cieszy się wcale niemalejąca popularnością, są tak zwane wieczorki kulinarne, podczas których można skosztować przepysznych specjałów przygotowanych przez znanych i bardzo zdolnych mistrzów kuchni. Jednym z nich jest na przykład znany na całym świecie i niezwykle utalentowany kucharz Johann Lafer.

Koszt uczestnictwa w tak znakomitym wydarzeniu potrafi dochodzić nawet do sumy tysiąca euro za jeden dzień. Takie pieniądze widocznie nie odstraszają bywalców tej imprezy o czym może świadczyć choćby fakt, że co roku odkorkowuje się podczas trwania imprezy ponad dziesięć tysięcy butelek dobrego wina!.