Urodzinowe szaleństwo

Gdy zostajemy zaproszeni na przyjęcie urodzinowe wybór właściwego prezentu to priorytet. Oczywiście najważniejsze, by prezent był odpowiednio spersonalizowany i dopasowany do potrzeb i gustu obdarowywanej przez nas osoby. Jednak czasami po prostu nie mamy pomysłu, albo chcemy wzbogacić upominek o coś „ekstra”.

Wtedy wielu z nas decyduje się na zakup wina. Problem jednak leży w tym, jak dobrać trunek, by pasował do gustu i zasmakował gospodarzowi imprezy, a jednocześnie wyglądał efektownie, jako dobrze dobrany prezent. Wszystko zależy od naszego budżetu.

Bardzo oryginalnym i niecodziennym pomysłem jest zakup wina z rocznika, w którym urodził się jubilat; jest to często dość spory wydatek, może jednak być bardzo dobrze odebrany, jako wspaniały prezent o osobistym charakterze, a jednocześnie, jako przejaw naszej inwencji twórczej i pomysłowości. Starsze roczniki wina to zwykle również gwarancja smaku i jakości, z pewnością więc nasz prezent nie rozczaruje gospodarza. W doborze wina warto też zwrócić uwagę na charakter danej osoby.

Na przykład kobiety w większości przypadków wolą trunki lżejsze, tutaj dobrym rozwiązaniem może być wino białe lub różowe, słodkie lub półsłodkie, natomiast dla mężczyzn odpowiedniejsze mogą być mocniejsze wina beczkowe, najlepiej czerwone, o intensywnym i wyrazistszym smaku – jednak tutaj trzeba być szczególnie ostrożnym i nie traktować sprawy stereotypowo, może się bowiem okazać, że przyjęcie wyprawia silna kobieta, albo delikatny mężczyzna, skupmy się więc bardziej na temperamencie, niż na płci danej osoby.