Robert Weil Riesling Trockenbeerenauslese Kiedrich Grafenberg

Riesling Trockenbeerenauslese Kiedrich Grafenberg powstaje w Niemczech. Wino doskonale radzi sobie na niemieckim rynku, podobnie jak cała winnica. Sława miejsca, jak i jego niezwykłych produktów sięga też na cały winiarski świat. Nie ulega wątpliwości, że w Rheingau powstają niesamowite trunki, choć wokół winnicy nie brakuje również kontrowersji. Między innymi krytykuje się producenta za zbyt komercyjne podejście do wytwórstwa i kontrakty z korporacjami.

Równie zróżnicowane opinie zbiera sam trunek. Mówi się, że wina są wręcz perfekcyjne… co może być wadą. Okazuje się, że doskonałość to w winiarstwie niekoniecznie powód do radości. Być może dlatego, że tworzenie najlepszych win to właściwie dziedzina sztuki. A w sztuce bardziej liczy się charakter niż techniczna perfekcja.

www.basztarzemien.pl

Podobne odczucia maja testerzy Riesling Trockenbeerenauslese Kiedrich Grafenberg. Nie sposób jest powiedzieć, że niemiecki trunek jest produktem złym. Wręcz przeciwnie, to jedno z najlepszych win świata. „Światowa” jest również cena. Wino posiada bardzo mocne akcenty owocowe, wyczuwalny jest miód i kandyzowana pomarańcza, a także suszone owoce.

Można wyczuć też nieco gorzką owocową skórkę, rozjaśnianą cytrusami. Wino jest bardzo kremowe, a w pełni zintegrowana dopiero po odpowiednim czasie leżakowania. To jedno z tych nielicznych win, które powinny spoczywać na regale przez dekady. Mogą jedynie zyskać na wartości. To cecha rozpoznawcza wyjątkowych trunków najwyższej próby.