Pomoc materialna dla bezdomnych

Jedną z najchętniej przyjmowanych form pomocy przez bezdomnych jest pomoc materialna. Kryją się za nią drobne kwoty pieniężne, o które najczęściej proszą sami zainteresowani. To najdogodniejsza forma pomocy, ponieważ można spożytkować ją w dowolny, najbardziej odpowiadający sposób. Często pomoc materialna zamieniana jest nie na pożywienie, czy ciepły napój, a rozgrzewające wino, wódkę, czy piwo.

Bezdomni bardzo często dzięki pomocy materialnej finansują swoje nałogi. W pierwszej kolejności kupują alkohol, a ewentualną resztę przeznaczają na jedzenie. Warto sobie wobec tego zadać pytanie, czy za nasze ciężko zarobione pieniądze chcemy finansować nałogi obcych osób? Nie jest to dla nich żadna pomoc, a wręcz pogrążanie w nałogu. Warto wobec tego zastąpić pieniądze innymi rzeczami, jak na przykład ciepłym posiłkiem (zapiekanką, frytkami), czy ciepłym napojem (kawą lub herbatą).

Z pewnością taka pomoc nie spotka się z odmową, wobec czego pieniądze nie zostaną „wyrzucone w błoto”, a dodatkowo nie zostaną spożytkowane na finansowanie nałogów.