Polecane wina musujące

Francja jest także kolebką win musujących. Francuskie wyroby uchodzą za jedne z najlepszych na świecie. Wina musujące stanowią znaczący procent w ogólnej produkcji win. W całej Francji wina musujące posiadają cechy charakterystyczne, które w znacznym stopniu uzależnione są od regionu wytwarzania. Jakie są najpopularniejsze wina musujące?

Z pewnością warto wspomnieć o crémants. Ten typ wina wytwarzany jest w Alzacji, Burgundii czy Bordeaux. Produkuje się go typowymi metodami szampańskimi. Najczęściej do produkcji stosowane są regionalne szczepy. Crémants zaliczane są do win o wysokiej jakości. Jakie wina musujące wytwarzane są w poszczególnych regionach?

Alzacja posiada niemal wyłącznie Crémant d’Alsace. Do jej wytwarzania stosuje się wyłącznie określone rodzaje szczepów. Ten typ wina przez wielu miłośników uznawane jest za wyjątkowo lekkie i orzeźwiające. Regionem, w którym nie wytwarza się crémants jest Sabaudia. Jednakże znajdziemy tutaj wiele innych win, które z pewnością przypadną każdemu do gustu. Wiele z nich produkowane jest metodą tradycyjną, przy użyciu wysokiej jakości szczepów. Bardzo ciekawe wina musujące uzyskiwane są w Dolinie Rodanu. Od pozostałych rodzajów win musujących wyróżniają się niższą kwasowością. Niewątpliwą zaletą win musujących z Doliny Rodanu jest aromat takich kwiatów, jak akacja czy fiołków. W Bordeaux wytwarzane są dwa rodzaje win musujących. Do każdego z nich używa się odmiennych szczepów. Wina te cechują się wyjątkowymi aromatami.