Najważniejsze jest widoczne dla oczu

Wyobraźmy sobie taką, bardzo często spotykaną sytuację – jesteśmy zaproszeni na przyjęcie urodzinowe, domówkę, albo nawet wesele, wybraliśmy już odpowiedni prezent, czyli dobre gatunkowo, smaczne wino, które (mamy nadzieję!) trafi idealnie w gust obdarowywanej przez nas osoby. Sama butelka i trunek jednak mogą nie wystarczyć, w przypadku prezentu duże znaczenie ma bowiem efektowne opakowanie.

I to ono przykuje najpierw uwagę, gdy razem z naszym prezentem przyjdziemy w gościnę. Jak więc zapakować wino, by wyglądało ładnie i efektownie, a jednocześnie nie było kiczowate.

Pierwszy pomysł to drewniana skrzyneczka, jest to opakowanie dość kosztowne, jednak, gdy wybieramy się na przykład na ślub warto zainwestować w takie pudełko, ozdabiając je dodatkowo stylową dedykacją. Trzeba jednak uważać, by wino nie stłukło się w drodze, warto więc wyłożyć skrzyneczkę odpowiednim materiałem, na przykład specjalnymi wiórkami.

Kolejny pomysł to opakowanie papierowe, szczególnie, gdy wina sprzedawane są w kartonikach, które niestety nie wyglądają gustownie same w sobie. Warto wtedy owinąć je specjalnym papierem, można wysilić się o dodatkowe ozdobniki, wstążki, czy kokardy, które znacznie ulepszą wizerunek całości.

Ostatnio coraz częściej wino opakowuje się w folię florystyczną, dająca bardzo dużo możliwości kompozycyjnych. Można owinąć całość celofanem, zawiązując na końcu kokardą lub wstążką z trawy ozdobnej i tak, niewielkim kosztem, przedstawimy naprawdę udany prezent.