Musujące też cenione

www.stadiony360.pl

Warto pamiętać, że istotną pozycję w świecie wina zajmują także trunki musujące. Cieszą się one sporą popularnością jako napoje okolicznościowe sprzyjające celebracji ważnych okazji – nowego roku, urodzin, imienin czy zawodowych sukcesów. Opijanie pomyślnych wydarzeń szampanem to tradycja francuska, a o samym szampanie jeszcze wspomnimy. Najczęściej konsumujemy przy rozmaitych okazjach wina musujące, które mogą być znakomitymi propozycjami.

Najdroższe wina musujące nie ustępują walorami degustacyjnymi najlepszym winom bez bąbelków, choć ich przeznaczenie siłą rzeczy jest zupełnie inne. Rzadko pija się musujące wina do posiłku. Podobnie jak szampan spełniają one funkcję celebracyjną. Dobrych win musujących warto szukać w sklepie specjalistycznym.

Zazwyczaj trafimy tam na warianty wytrawne oraz półsłodkie. Te drugie cieszą się sporą popularnością, ponieważ są rozwiązaniem kompromisowym – zadowolą zarówno zwolenników wytrawności, jak też większej dawki słodyczy. Istotne jest także nagazowanie i jego charakter. Najsmaczniejsze są wina o drobnym, delikatnym musowaniu.

Tańsze produkty niskiej klasy można rozpoznać po tym, że nagazowanie jest agresywne i narzucające się, jak w oranżadach. To cecha tanich win musujących, które możemy kupić na każdym kroku. Kiedy przychodzi letnia pora, warto zaopatrzyć się w półsłodkie musujące wino i przyrządzić na jego bazie znakomity koktajl, który doskonale nas orzeźwi. Jego przygotowanie jest bardzo proste.

Zmiksowane brzoskwinie z puszki łączymy z musującym winem, rozlewamy do szklanek i pijemy przez słomkę. Wrażenia smakowe będą doskonałe.