Maule Valley

Maule Valley to jeden z najbardziej znanych regionów winiarskich Chile. Prawdopodobnie na tą popularność wpływa to, że jest to zarazem największy obszar uprawy winorośli. Uprawia się tutaj wiele szczepów. Na szczególną uwagę zasługuje jednak cabernet sauvignon, pais czy cabernet franc. Ze szczepów tych produkuje się wina czerwone. Maule Valley słynie także z win białych. W tym celu uprawia się przeważnie chardonnay. Coraz popularniejsze są także wina wytwarzane z sauvignon blanc.

Maule Valley jako jeden z nielicznych regionów Chile charakteryzuje się dość wysokimi opadami. Warto jednak wspomnieć, że największa ilość opadów odnotowywana jest zimą. Z tego powodu winnice wymagają sztucznego nawadniania. Region ten znajduje się w środkowej części kraju. Cechuje się ciepłym klimatem. Dodatkowo wahania temperaturowe są tutaj umiarkowane. Klimat znacząco wpływa na jakość wytwarzanych win. W Maule Valley wytwarza się przede wszystkim wina średniej jakości. Niektóre winnice zdecydowały się na produkcję wyższej jakości win.

W Maule Valley można wyróżnić kilka znanych winnic. Jedną z nich jest chociażby Balduzzi. Posiadłość ta zajmuje się produkcją wina już od ponad stu lat. Do innych znanych posiadłości z pewnością można zaliczyć Bouchon. Winnica ta znana jest z takich marek, jak Chicurea czy Las Mercedes. Jedną z nowszych winnic na terenie Maule Valley jest Terra Noble. Firma w branży winiarskiej istnieje od dwudziestu lat. W tym czasie dorobiła się takich marek wina, jak Valle Andino.