Gdzie możemy zobaczyć słynne winnice?

leki.cywilizacja.com.pl

Jest kilka takich krajów w Europie, a w zasadzie na świecie, gdzie są odpowiednie warunki do uprawiania winorośli. W tych właśnie krajach produkuje się wino. Oczywiście produkcja ta przebiega w winnicach. Często więc można w tych krajach zobaczyć połacie rosnących winorośli i klimatyczne budynki, w których wino się produkuje. Z pewnością takim krajem jest Hiszpania, gdzie jest odpowiedni klimat i gdzie uprawia się naprawdę dużo winorośli oraz produkuje hektolitry wina rocznie.

Każdy, kto choć raz próbował któregoś ze szczepów hiszpańskiego wina wie, że warto. Dlatego gdy jesteśmy w Hiszpanii zaplanujmy choć jeden dzień tak, aby zobaczyć którąś ze słynnych winnic. Podobna sytuacja jest w sąsiadującej z Hiszpanią Portugalii. Tam także produkuje się pyszne wina, coraz bardziej u nas popularne i tam także można zwiedzić niejedno miejsce, gdzie wina się wytwarza, gdzie leżakują one w butelkach i beczkach. Oczywiście krajem europejskim słynącym z win są także Włochy.

Można pojechać do którejś z winnic i przyjrzeć się temu, jak produkowane jest choćby słynne włoskie Barolo. Jeśli wymieniamy Włochy to przecież nie możemy zapomnieć o Francji. W regionie o nazwie Bordeaux produkowane jest słynne wino o tej nazwie, zaś w Szampanii, której nazwa mówi wszystko można napić się prawdziwego musującego szampana. Krajami, gdzie uprawia się winorośl jest też choćby Bułgaria czy Mołdawia, a także Stany Zjednoczone, Chile, Argentyna i Australia. Wszędzie tam wypijemy charakterystyczne dla każdego kraju lub regionu wino.