Charakterystyka win argentyńskich

Wina pochodzące z Argentyny dopiero od niedawna cieszą się większą popularnością. Dotychczas smakiem tych trunków delektowali się niemal wyłącznie mieszkańcy tego kraju. Argentyna jest krajem o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Cechuje się zarówno wysokimi górami, jak i równinami. Znaczna część powierzchni przypada również na uprawę winorośli. Winnice znajdują się przeważnie w zachodniej części kraju. Warto wspomnieć, że wina argentyńskie mają kilkusetletnią tradycję. Przez wiele lat produkowane były niemal wyłącznie na potrzeby mieszkańców kraju.

Winnice położone są zazwyczaj na większych wysokościach. Przeważnie pozbawione są dostępu do oceanu. Dzięki sporej różnicy w panującym mikroklimacie, wina argentyńskie cechują się dużą różnorodnością. Każdy region posiada charakterystyczne dla siebie smaki wina. Dodatkową zaletą klimatu panującego w Argentynie jest to, że właściciele winnic praktycznie nie muszą zmagać się z chorobami grzybicznymi winorośli. Problem ten dotyczy niemal wyłącznie właścicieli winnic położonych w wilgotniejszym klimacie. Suchy klimat ma również wiele innych korzyści. Jedną z nich jest fakt, że Argentyńczycy specjalizują się w uprawach organicznych.

Wina argentyńskie dopiero zdobywają popularność w Polsce. Z pewnością warto spróbować argentyńskich specjałów, ponieważ łatwo można wyczuć różnicę pomiędzy winami argentyńskimi, a tymi pochodzącymi z innych krajów. Wina argentyńskie cechują się ponadto bardzo dobrą jakością.