Casablanca Valley

O Casablanca Valley głośno jest dopiero od kilkunastu lat. Obecnie region ten ceniony jest za unikalne wyroby winiarskie, które znane są na całym świecie. Aż trudno uwierzyć, że Casablanca Valley jeszcze do niedawna było regionem, które słynęło głównie z pastwisk. Z czasem jednak w obszarze tym zaczęto dostrzegać potencjał winiarski. Stopniowo zaczęły powstawać nowoczesne winnice. Obecnie Casablanca Valley jest obszarem o dużym zagęszczeniu winnic. Rozwojowi i popularności winnic z pewnością sprzyja tutejszy klimat. Chłodne wiatry są niezwykle pomocne podczas letnich upałów. Dzięki temu winogrona mają dłuższy okres dojrzewania, co korzystnie wpływa na końcowy smak.

Wina z Casablanca Valley znane są z bogactwa aromatów. Cechuje je także dobra kwasowość. Obszar Casablanca Valley, jak niemal każdy inny w Chile, musi być sztucznie nawadniany. Jednakże ze względu na specyficzny rodzaj gleb, jest to nieco utrudnione. Casablanca Valley specjalizuje się przede wszystkim w produkcji białych win. Specyficzny klimat sprzyja uprawie takich szczepów, jak chardonnay, sauvignon blanc. Poszczególne winnice zajmują się również wytwarzaniem wina czerwonego. Do popularniejszych szczepów zaliczają się głównie pinot noir i merlot.

Zaleca się, aby białe wina pochodzące z regionu Casablanca Valley serwować w obniżonej temperaturze. Dzięki temu wina cechować się będą najlepszym smakiem i aromatem. Wina z Casablanca Valley smakowo przypominają najlepsze światowe wina. Nic zatem dziwnego, że miłośnicy chilijskich win chętnie sięgają po te trunki.