Brazylijskie winnice

W wielu krajach Ameryki Południowej można spotkać rozległe tereny przeznaczone do uprawiania konkretnych roślin. Podobnie jest w przypadku rozległej Brazylii, która zajmuje ogromną część kontynentu. To właśnie tutaj spotkać można uprawy herbaty, kawy czy kakaowca. Pomimo bardzo zróżnicowanych upraw i niejednostajnego klimatu można także natknąć się na liczne winnice. Czy w Brazylii istnieją warunki do produkcji wina?

Na to pytanie przez wiele lat nie było jednoznacznej odpowiedzi, a próby stworzenia pierwszych winnic nie kończyły się sukcesem. Z czasem jednak udało się pokonać przeciwności losu i pogody. Tereny, które przez znaczną część czasu były pozbawione naturalnych opadów deszczu zaczęto regularnie nawadniać. Dzięki temu udało się rozpocząć działalność produkcyjną na szeroką skalę.

Wina brazylijskie są obecnie doceniane niemal na całym świecie, a ich smak nie pozostawia wiele do życzenia. Nawet wytrawni smakosze z całą pewnością znajdą coś dla siebie. Warto dodać, iż obecnie Brazylia słynie głównie z win musujących, które są niezwykle wytrawne. Tego rodzaju napój działa nie tylko orzeźwiająco, ale także pobudza w odpowiedni sposób nasze kubki smakowe. Wina pochodzące z Brazylii są dostępne wyłącznie w dobrych sklepach, które zajmują się ich importem. Popularne szczepy w Brazylii to między innymi chardonnay, merlot czy cabernet. Warto wspomnieć również o tym, iż pomimo tego, że specjalnością tutejszych winnic są wina wytrawne to jednak można spotkać mnóstwo odmian słodkich.